Centrála CZ: +420 283 009 111

PEMA jako průkopník cesty pro technologii Dual Fuel, šetrnou vůči životnímu prostředí

Od roku 2012 nabízí PEMA svým zákazníkům k pronájmu vozidla, které mohou být poháněna směsí nafty a plynu. Při této technologii „Dual Fuel“ se k naftě v sacím ústrojí přimísí plyn (LPG), čímž se snižuje spotřeba nafty a dosahuje se tak ekologičtějšího spalování.

Tím PEMA klestí cestu inovativní a udržitelné technologii.

 
 • Zákazníci, kteří si u PEMA v poledních letech pronajali vozidla, najeli s technologií Dual Fuel již 35 milionů kilometrů zcela bez problémů, a to dokazuje: Funguje to!
 • PEMA vytváří reference s dlouhodobými zkušenostmi pro technickou prosaditelnost pokrokových systémů zaměřených do budoucnosti a otvírá pro LPG nové odbytiště.
 
 
 • LPG vzniká jako odpadní produkt při těžbě a rafinaci ropy.
 • Díky této referenci se odbourávají předsudky vůči systémům Dual Fuel, což podporuje další rozšíření této technologie.
 

PEMA nastavujetechnická měřítka na trhu

PEMA si vytyčila za cíl vždy nabízet pokud možno mladý vozový park s nejmodernější technikou a každý rok investuje přibližně do 3 000 nových tahačů návěsů a motorových vozidel. Chceme přitom pokud možno dosáhnout ještě lepších výsledků než předepisují zákonné normy pro ochranu životního prostředí.

 
 • Nasazení PEMA jako jednoho z největších evropských pronajímatelů užitkových vozidel nezávislého na výrobci působí na ostatní trh jako maják.
 • Jako pronajímatel poskytuje PEMA svým zákazníkům inovativní technologie a přebírá přitom veškerá pořizovací rizika - tím zmenšuje zábrany pro používání nových technologií.
 
 

 • Technologický pokrok vede v krátkých intervalech ke stále účinnějším systémům pro čištění spalin a pohonným systémům.
 

Kogenerační jednotka PEMA

Kogenerační jednotka PEMA dokazuje, že PEMA jedná udržitelně nejen v oblasti vozového parku, ale i vlastního závodu. Kogenerační jednotka PEMA byla oceněna v rámci Environmental Efficiency Awards. Vedle snížení potenciálních nebezpečí pro životní prostředí a podstatného snížení spotřeby energie byl v hledáčku i bod zlepšení komfortu zaměstnanců PEMA.

Působivé základní údaje:

 
 • Roční spotřeba CO2 byla snížena o více než 400 t.
 • Trvale udržitelné snížení spotřeby energie
 
 
 • Lepší management teploty, cílennější použití energie a lepší komfort pro zaměstnance
 • Snížení potenciálního ohrožení životního prostředí a zamezení nákladům na testování a údržbu díky eliminaci nádrží s topným olejem
 

Nová mycí hala a nová lakovací kabina

Také výstavba nového biologického zařízení k úpravě vody z dílenského sektoru ukazuje, jak odpovědně zachází společnost PEMA se zdroji.

Mycí hala má kapacitu cca 14 000 litrů. Je jí předřazen lapač kalů s objemem cca 31 metrů krychlových.

Při budování nové lakovací a sušicí kabiny o délce 19,5 metru jsme vždy na prvním místě mysleli na životní prostředí. Zařízení disponuje suchým odlučováním a vertikálním vedením vzduchu s měničem kmitočtu a je napájeno elektrickou a tepelnou energií z kogenerační jednotky. Kromě toho lze kabinu rozdělit zabudovanými rolovacími vraty. Tak lze nezávisle na sobě lakovat nebo sušit ve dvou uzavřených prostorách.

Máte otázky nebo si přejete osobní poradenství? Obraťte se na nás! Těšíme se na vaši poptávku.

KONTAKTY